Senai Demirci & Alper - Secde (Kıl Beni Ey Namaz 2 ) 2012

Gönderen Konu: Senai Demirci & Alper - Secde (Kıl Beni Ey Namaz 2 ) 2012  (Okunma sayısı 6210 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mehmedim

• Administrator
  • *
  • Etkinlik:
    0.2%
  • Tesekkur Edildi: 310767 kez
  • Rep Puanı: 584
Senai Demirci & Alper - Secde (Kıl Beni Ey Namaz 2) 2012 320 Kbps
11 / 00:00:55:33 / 127 MB

Senai Demirci & Alper - Secde (Kıl Beni Ey Namaz 2) 2012  (11 / 55:33)
------------------------------------------
 Senai Demirci & Alper - 1 Secde   ( 09:05 )
 Senai Demirci & Alper - 2 Gül Bana Ey Namaz   ( 06:47 )
 Senai Demirci & Alper - 3 Sen Yoksan   ( 04:25 )
 Senai Demirci & Alper - 4 Kıyam   ( 12:42 )
 Senai Demirci & Alper - 5 Sabah Namazı   ( 03:19 )
 Senai Demirci & Alper - 6 Öğle Namazı   ( 02:48 )
 Senai Demirci & Alper - 7 İkindi Namazı   ( 03:44 )
 Senai Demirci & Alper - 8 Akşam Namazı   ( 01:59 )
 Senai Demirci & Alper - 9 Yatsı Namazı   ( 02:20 )
 Senai Demirci & Alper - 10 Cuma Namazı   ( 04:42 )
 Senai Demirci & Alper - 11 Teheccüd Namazı   ( 03:37 )

Bu icerigi gorebilmeniz icin yapmaniz gerekenler:
  • içeriği görmek için tesekkur butonuna tiklamaniz gerekir (Mesajin sag kosesinde)

Cancazım

• Vip Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 615 kez
  • Rep Puanı: 16
Ynt: Senai Demirci & Alper - Secde (Kıl Beni Ey Namaz 2 ) 2012
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2012, 09:17:00 »
ALLAH Razı Olsun susuz.yürek Ellerine Emeğine Sağlık.
GÜLLERE VURGUNUM, GÜLLERE SEVDALI.

KurbanAmca

• Vip Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 19236 kez
  • Rep Puanı: 275
  • Kütahya'nın Pınarları
    • www.ilahi-ezgi.com
« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2012, 10:19:27 »
Paylaşım için teşekürler. Alalh razı olsun..
Linklerin Gorulmesine Izin Verilmiyor. Kayit ol ya da Giris Yap

kardelen01

• Emektar Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 2303 kez
  • Rep Puanı: 54
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2012, 11:36:27 »
Allah (C.C.) Razı Olsun.
Ellerinize ve emeklerinize sağlık.

+REP

emrah.dedo

• Kıdemli Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 1068 kez
  • Rep Puanı: 52
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2012, 15:21:41 »
allah razi olsun
halka hizmet.hakka hizmettir

Monaa

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2012, 17:52:28 »
Tesekkür ederim .. +Rep    ::)

halilim

• Kahraman Üye
  • Etkinlik:
    0.8%
  • Tesekkur Edildi: 502 kez
  • Rep Puanı: 13
« Yanıtla #6 : 28 Mayıs 2012, 00:06:49 »
Allah razı olsun.

82_yusuf

• Vip Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 3511 kez
  • Rep Puanı: 66
« Yanıtla #7 : 28 Mayıs 2012, 15:46:54 »
ALLAH Razı Olsun
Herşey Gönlünce Olsun......

muvahhidim

• Kahraman Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 1147 kez
  • Rep Puanı: 43
« Yanıtla #8 : 28 Mayıs 2012, 16:43:21 »
Paylaşım için Allah (c.c) razı olsun..!

Asikovboy

• Kıdemli Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 117 kez
  • Rep Puanı: 10
« Yanıtla #9 : 29 Mayıs 2012, 22:21:38 »
emegine saglik..

mustapha

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 26 Haziran 2012, 11:02:41 »
Paylaşımlarınız için Allah c.c. razı olsun....

izmirli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 22 Temmuz 2012, 19:28:28 »
Allah razı olsun

mesut

• Kıdemli Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 159 kez
  • Rep Puanı: 5
« Yanıtla #12 : 17 Ağustos 2012, 22:51:27 »
Paylaşım için teşekkürler

diamon63

• Emektar Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 194 kez
  • Rep Puanı: 6
« Yanıtla #13 : 19 Ekim 2014, 10:38:01 »
ellerinize emeginize saglik. Allah c.c razi olsun insaAllah kardesimm

Hak_yol

• Çalışkan Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 43 kez
  • Rep Puanı: 5
  • GüleSevdali
« Yanıtla #14 : 07 Ocak 2016, 01:36:15 »
Allah c.c razi olsun ...
Ehl-i Diller Babini Kitler Girer,Kitler Cikar..
Kitlemezse Babini Itler Girer,Itler Cikar...

mmmutlu93

• Super Moderator
  • *
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 23995 kez
  • Rep Puanı: 49
« Yanıtla #15 : 13 Nisan 2016, 11:57:45 »
razı olsun.
Gizli linklerin nasıl açılacağını öğrenmek için Linklerin Gorulmesine Izin Verilmiyor. Kayit ol ya da Giris Yap

hak aşığı

• Vip Üye
  • Etkinlik:
    2.2%
  • Tesekkur Edildi: 3670 kez
  • Rep Puanı: 85
« Yanıtla #16 : 19 Aralık 2016, 12:03:00 »
Teşekkür ederim ALLAH razı olsun

sakahan

• Aktif Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 20 kez
  • Rep Puanı: 0
« Yanıtla #17 : 23 Şubat 2017, 15:48:49 »
razı olsun.
Kim AIIah’ ı tanırsa, her şey boyun eğer, zira onda müIkünün eserini görürIer.

chheess

• Aktif Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 3 kez
  • Rep Puanı: 0
« Yanıtla #18 : 16 Nisan 2017, 22:25:16 »
thanks

erten86

• Emektar Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 239 kez
  • Rep Puanı: 1
« Yanıtla #19 : 19 Mart 2019, 09:23:12 »
Allah (C.c.) Tüm Müslümanlardan Razı Olsun İnşaallah...

Mehmedim

• Administrator
  • *
  • Etkinlik:
    0.2%
  • Tesekkur Edildi: 310767 kez
  • Rep Puanı: 584
« Yanıtla #20 : 12 Mayıs 2019, 16:23:49 »
Albüme Flac Eklendi

Bu mesaj icin tesekkur eden uyeler: kardelen01

kardelen01

• Emektar Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 2303 kez
  • Rep Puanı: 54
« Yanıtla #21 : 13 Mayıs 2019, 14:10:10 »
Albüme Flac Eklendi

ALLAH (C.C) Razı Olsun kardeşim.
Paylaşım İçin Teşekkürler
Ellerinize ve  Emeklerinize Sağlık

Hasan_54

• Vip Üye
  • Etkinlik:
    6.2%
  • Tesekkur Edildi: 495 kez
  • Rep Puanı: 150
  • ☾☆ Mekke'ye Hasret Gönüller İçin, MEKKE FM ☆☽
    • MEKKE FM
« Yanıtla #22 : 19 Eylül 2021, 14:53:39 »
Emeği Geçenlerden ALLAH Razı ve Memnun Olsun...
☾☆ Mekke'ye Hasret Gönüller İçin, MEKKE FM ☆☽

owner  :  Linklerin Gorulmesine Izin Verilmiyor. Kayit ol ya da Giris Yap
owner  :  Linklerin Gorulmesine Izin Verilmiyor. Kayit ol ya da Giris Yap
Merkez :  Sakarya

hakansen967

• Vip Üye
  • Etkinlik:
    4.8%
  • Tesekkur Edildi: 870 kez
  • Rep Puanı: 574
    • ilahisözleri.net
« Yanıtla #23 : 10 Nisan 2022, 11:43:24 »
SECDE
Diyorlar ki büyük insanlar, âlimler=
-Biz namaza durduğumuzda titrerdik böyle, eda edebilecek miydik, sararır solardık.
Ama onlar korkudan yapıyormuş, ben namaza durunca sevinçten titriyorum. İster istemez. Allah’ım ben geldim, kulun Fatma unutmadım ben geldim. Bak yine hatırladım, hatırlattın.
Baş koyduğun ne çok ideal var, baş tacı ettiğin sevdalar, başköşeye koyduğun hayaller, başının üstünde gezdirdiğin nice değerler. Başüstüne dediğin türlü türlü emeller. İyi ama nereye kadar, nereye kadar. Alıp başını gittiğinde sen dünyadan kim başını baş tacı eder. Yitirdiğinde sen bakışını kim görünmeyişini baş derdi eder. Çekildiğinde başköşesinden evlerin kim eksikliğini umursar. Kim kaldırır seni düştüğün yerden. Kim kaldırır seni ölümlerden. Hadi söyle, nereye koymalı bu başı, nereye taşımalı, nasıl başından atacaksın bunca yakıcı telaşı, nasıl sonsuza taşırırsın bakışlarını.
İşte bak, secde bekliyor seni, hadi gel, başını yokluktan varlığa taşıyacak, biricik ata, azını çok edecek bereketli tarla. Secde, başını koyacağın en güzel yer. Baş koyacağın tek gerçek güzel. Varlığına varlık katacağın sonsuz ayna. Bakışlarını cennete akıtacağın bu nehir senin senin önünde akmakta. Söyle şimdi sana mı kalacak o baş sanıyorsun, secdeye getirmeyince sana mı kalacak. Haydi, niye tutuyorsun uzakta.
Haydi, kalk gidelim buralardan, aynalar kırık, yüz vermiyor duvarlar, umuda açılmıyor kapılar. Eller kopmuş, susmuş diller. Şimdi arkana at dünyayı. Vaadi yok sana saatlerin. Fısıltılarına değer vermiyor mikrofonlar. Kalbini görmüyor kameralar. Çek ayağını uçurum başlarından. Etme yapma vefasız gözlerde arama itibarını. Bak haczedilmiş dudakların, kirli nefeslere bulanıyor alın yazın, haydi kalk gidelim buralardan Dağ yamaçları çağırıyor gözlerini. Altından nehirler akan bahçeler. Haydi kutlu nefeslere yapıştır sözlerini. Haydi nefeslerini asıver sevgili ağzı değmiş seslere. Bak ağız birliği ediyorsun sevgiliyle. Onun dudağına değen sesler senin dudağına da değiyor=Bismillah bismillah bismillah. Kendi sözünü senin sesinden dinliyor yaradan=Elhamdülillah elhamdülillah elhamdülillah.
Namazdasın, yüreğin kaygısızca kanat çırptığı yerde şimdi. Koşulsuz onaylandığın, aferini hakettiğin yerdesin.
Bir kıyam kadar ömrün, secdede durulursun.
Ah edip geçmişine sonsuza tutunursun
Sen bu ömrü nerelerde kimlere harcadın
Ah unuttun sahibini yokluklara kaldın
Bak karşı kıyıya geçmeden tükeniyor varlığın, usulca çıkarılıyorsun önemli hesaplardan, nefesin ecele yazılı. Toprak atıyor zaman hatıraların üstüne. Taşa çiziliyor her akşam hüsranının resmi. Gözbebeğinde büyüttüğün haleler sönmeye hazırlanıyor. Ayaklarının altından çekiliyor kumlar. Seni süzüyor bu okulda dar vakitler. Ölüme akıyor gözbebeklerin. Arttıkça yitiyorsun şafağın koynunda. Akort dümene sarıyor seni saatler. Her gece seni sessizliğe gebe kılıyor. Gövden deli bir tabut gibi her daim toprağa toprağa indiriliyor. Ensende nefesini tüketmeye kurulu o sıcak nefesi hiç eksiltemiyorsun. Akrep yelkovanla nöbetleştikçe bin akrep ısırığı uğradığın. Yırtıcı bir arslanın önü sıra nefes nefese koşar gibisin.
Bak nereye oturtuyor seni Rabbin. Miracın başköşesindesin tahıyyat oturumlarında. Elçinin yerine sen geçiyorsun. Sevgilinin selamını sen seslendiriyorsun Rabbine. Ettehıyyatu lillah Ettehıyyatu lillah
Selam alıyorsun Rabbinden. Sımsıcak Esselamu Aleyk esselamu aleyk. Büyüttüklerini küçültüyor tahıyyelerin. Bak yırtıcı eller çekiliyor gömleğinden. Varlığın rüzgârı susuyor, zamanın fırtınası diniyor. Sen varlığın kalbine varıyorsun. Susturuyorsun bütün gürültüleri. Çekiliyor gölgeli hüzünler yüreğinden. Kaygılar uzaklaşıyor teninden. Çünkü secdedesin. Sevgilinin en çok sevdiği yerde. Sevgilinin en çok sevildiği yerde. Sevgilinin seni gördüğünde en çok sevindiği yerdesin. Şimdi secdedesin.

GÜL BANA EY NAMAZ
En sevgilinin durduğu yerde durmak, biliyorsun sevgili Peygamberimiz de ordaydı, en çok orda sevildi, ümmetini orada andı. Çok güzel.
Elimde kaldı gövdem. Değeri yok satılmaz, Yusuf’tur kaybettiğim Kenan ilinde satarım canım alan bulunmaz. Eksiliyor gövdem, eskiyor canım. Gözden düşüyor pahasızlaşıyor, hurdaya çıkıyor adım, emekliye ayrılıyor itibarım. Yüzüm çekiliyor aynalardan. Nasıl tutar insan yüzünü başını, nasıl. Nereye koysa başını da başı onda kalsa. Düşmese toprağa solmasa yüzü. Gözleri hep gözde olsa. Ben nereye doğru uzatsam saçlarımı da hiç dökülmese. Nasıl saklasam tebessümlerimi, hiç bitmese.
Var mı öyle bir şey, nerde. Nereye saklayayım kavuşmalarımı. Nasıl keseyim ayrılıkları. Ne etsem de durdursam tükenişleri. Ne yapsam da dondursam bunca işi. Namazım beni sonsuzluğa bitiştiren, elimi elimle sonsuzca buluşturanım. Kalbimi göğsüme yeniden koyanım. Namazım, gülüşlerimi ebedi kıyama kaldıranım. Şu dünyanın yırtık astarını cennetimin kumaşına ilikleyenim. Hayatın ceplerinden dökülenleri bana yeniden bulduranım.
Namazım, alıp başımı sana geldim. Gövdemi toprağına gömmeye geldim. Yüzümü yüzümde seyretmeye geldim. Vadinde yeniden yürümeye geldim. Eskilerimi sana satmaya geldim. Ümidim benim, namazım, bak elden düştüm. Sarrafım sensin, al beni, inci mercana sat beni. Al beni ey namaz cevher eyle bu bedeni. Kudsiler pazarına sür bu köleni.
Amansız bir rüzgar tutuldu, kırılıyor ölü dallarım, seline kapıldım zamanın. Üşüyor umutlarım. Biricik anım, günlerim, saatlerim, dakikalarım. Alnımı dayadığım uzuvlarım. Bin zahmetle ördüğüm mutluluk duvarlarım. Ah ah ki düşüyor taşlarım. Soluyor sevdiğim yüzler. Dökülüyor inci mercan. Ah ki ben bu harabede kime varayım. Ah ki nerede nerede nerede hangi dalda kendime yuva kurayım. Hani benim ceylanlarım, nerde hiç bitmeyen pınarlarım. Nehir değmeli dudaklarım. Ah çöktü ümitlerim. Enkaz altında kaldım, çareler tükendi, heba oldu hayatım. Namazım alıp sözümü sana geldim. Dudağımı senin pınarında ıslatmaya geldim. Namazım namazım benim. Sözlerimi göklü sözlere katanım, ayağımı yerden kesenim. Gökçekinim, avucuma yıldızlar dolduranım. Beni sevgiliyle ağız birliği ettirenim. İksirim, miracım, imtiyazım, tesellim, elçim, burağım, namazım. Yıkıldım, dağıldım, devrildim, döküldüm. Viraneyim işte. Kimse aramaz, kimse sormaz, kimse uğramaz. Sen bul beni sen bul beni ey namaz. Kâşifim ol, tenhada bırakma. Başköşeye koy, el üstünde tut, tut beni ey namaz.
Ah ki kışa döndü ömrüm, soğudu sevinçlerim, şakaklarımda karlar, buza kesti ümitlerim, çöz beni, sen çöz beni ey namaz. Baharım baharım namaz. Çiçekler tak ellerime, meyveye durdur beni de.
Gel bana ey namaz, gül bana ey namaz, baharım namaz, baharım namaz.
Namaz kılmak çok zor bir iş, her insan beceremez galiba, öyle az uz bir iş değil yani. Aferini hak ettiğin yer yani.

SEN YOKSAN
Sen yoksan
Nereye koyayım ben bu başı
Yoksan sen
Hangi terazide tartayım bunca telaşı
Nasıl sahici kılayım şu kırılgan varlığımı
Yoksan sen
Kimin kucağına yıkayım acılarımı
Yoksan sen yoksan
Neyleyim ben bu başı
Sen değilsen bekleyenim
Koşmaların hepsi boşa
Çırpınmaların hepsi boşlukta
Yoksan sen
Vardığım yerler serin değil alnıma
Sen yoksan
Yüzümü çevirdiğim yönler yüz vermiyor bana
Yoksan sen, sen yoksan, söyle, nereye akıtayım kanayan yanlarımı
Sen değilsen bekleyenim, yollar sarpa sarar, sokaklar çıkmaza sapar, kaldırımlar yalnızlığına ağlar,
Sen yoksan köşe başında, şehrin vaatleri yalan
Yoksan sen, sesim ziyan, sözüm hüsran, nefesim talan
Sen yoksan, mavilerin hepsi küser, dağılır gökler, kuşlar kaçar.
Yoksan sen, dil damağa yaban, göz ışığa düşman, akıl başa ziyan,
Yoksan sen, nereye salarım feryadımı, kime fısıldarım içimin yangınlarını
Ah, sen değilsen köşe başındaki, şehrin yüzü yalan, sevinçlerim ziyan, huzurum kırılgan
Yoksan sen, neyleyim ben bu başı
Sen değilsen bekleyenim, ne edeyim ben bu yolları.
Sen değilsen köşe başındaki, yüzüm yok, gözlerim kör, kavuşmalarımın hepsi boş.
Yoksan sen, niye var olayım ki ben
Sen yoksan, varlığım hüsran, sesim figân, nefeslerim bin pişman.

KIYAM
O Miraca yükselten böyle seccade harika bir şey ya, çok güzel böyle ay, ben geldim, o titreme anı, ay, Elhamdülillah ben geldim ya, oraya geldim, başka bir sürü bir yere gidebilirdim ama gitmedim, ay, hiç ayrılmak istemiyorum, onun için geldim.
Hep masum kalmak isterdim, hiç günahsız hatasız, hesap sorulmayasıca temiz, tertemiz, ak pak. Ne günahın olmalıydı hatıralarında, ne yakıcı pişmanlıklar yakardı. Ama oldu bir kere. Oldu işte. Düştüm, kaydı ayağım, gemin delindi. Masum değilsin. Yırtıldı gömleğin, kaçış yok. Bak geçmişin yakanı çekiştiriyor habire. Kim aklayacak seni şimdi. Nerde kabul göreceksin olduğun gibi. Ayıplanamadan kınanmadan utandırılmadan varacağın bir güç. Var mı ki. Nasıl hak edeceksin o sonsuz yumuşak anlayışı. Olur böyle şeyler olur af edildin diyen o sesi. Kimden duyacaksın o güzel teselliyi.
Bak seni bekliyor namaz bir köşe başında. Bütün kirlenmelerin sonunda cümle utanmaların öncesinde ana gibi sessiz, ana gibi yar. Oyuna daldığın dünyadan eve çağırıyor seni. Çamura buladığın yüzünü aklayacak, koş paslandırdığın kalbini yeniden yıkayacak, haydi koş. Ana gibi yar olmaz. Ana gibi yar olmaz.

SABAH NAMAZI
Bir gül tazeliğinde selamlıyor üzere gün seni… Kalbine dokunuyor şafak gün ışığının parmak uçlarından. Bir müjde giyiniyor sokakların çehresi. Bir taze nefes olup göğsünde alıyorsun yeni âlemi... Bir diri bakışla çerçeveliyorsun kaldırımları, yeniden seviyorsun sokak gölgelerini, yeniden alışıyorsun aşina gürültülere. Sözüyle bütün sabahları müjde eyleyen Kutlu Elçi'yle ağız birliği etmek üzeresin şimdi. Elhamdülillah. Elhamdülillahi Rabbil âlemin. Onun dudağının değdiği yere değiyor dudağın. Errahman Errahim. Kutlu nefeslere karışıyor nefesin. Mâliki Yevmiddin. Sevgilinin durduğu yere bekliyorlar seni şimdi. Onun adına etten kemikten bir Muhammedi bir duruş oluveriyorsun. Şimdi onun olmadığı yerde sen onun adına var oluyorsun. İyyake Na’budu ve iyyâke nestain.
Göğün ve yerin nuruna elçilik eden o aydınlık yüz'ün yöneldiği kıble şimdi senin yüzüne dönüyor. O ebedî tebessümün hep yine hep yeni hep yeniden doğduğu an öpüyor alnını şimdi. İhdina ihdinassıratal müstakîm. Sana senden de yakın olanın, seni senin seni sevmenden de önce sevenin sonsuz ve sessiz yakınlığı değsin alnına. Sıratallezine en’amte aleyhim. Şimdi secde bekliyor seni. Secdede bekliyor sonsuz ve yumuşak yakınlıkların hepsi. Kimselere uğramadığı secdeye sen bekleniyorsun şimdi. Secdeden uzak olanların hepsinden uzaktasın şimdi. Gayril mağdubi aleyhim veladdallin. Sen dolduruyorsun Muhammed’in yerini. Sen konuyorsun Muhammed’in yerine. Sen duruyorsun sevgilinin olduğu yerde.
Elhamdülillahi Rabbil âlemin. Errahmanirrahim Maliki Yevmiddin. İyyake Na’budu ve iyyâke nestain.
Şimdi, sabah namazı vakti.

ÖĞLE NAMAZI
Bin telaşın yamaçlarında savruluyor saçların. Koşturmaların ortasında serin bir rüzgârı özlercesine kıvranıyor kalbin. Vaktin zirvesinde uykuların en talihsizi yakışıyor yakana. Uyku oldu unutturan uyku. Uyanmayı sonuna çok gören bir uyku bu… Gün uykusu. Gündüz sarhoşluğu. Yoğun işlerin var, önemli önceliklerin, ertelenmiş düşlerin, hepsinin sonrasında, yakınlıkların en güzelini özlüyor, sılasına uçmak istiyor ruhun ama ellerin ateşte gözlerin oyunda oynaşta. Gelişiyle “ateşlerin söndüren” o Elçi’nin bin umutla koştuğu, sonsuz tebessümle sığındığı o kapının eşiğindesin şimdi. Varlığıyla sağır duvarları yıkan, bakışıyla küskünlükleri deviren, duruşuyla uzaklıkları eriten ‘Gül Yüzlü’nün özle(n)diği yerde özlediği yere çağrılırsın şimdi. Tenini bin gülistanda ağırlıyor rükûların hepsi. Ana şefkatinden öte bir şefkatle üzerine titreyen, kederlerinin hepsini kalbinden silip süpüren, korkularının cümlesini sessizliğiyle susturan o Elçi’nin durduğu yerde durasın şimdi, onun gibi durasın, onun gibi durulasın şimdi. Onun gibi dik durasın, onun gibi dirilesin şimdi.
Şimdi, öğle namazı vakti.

İKİNDİ NAMAZI
Uzadı gölgelerin, hatıraların arttı, güzün solgun yaprakları alnında birikiyor şimdi. Eriyor vakit, kayıp gidiyor avuçların bile avuçlarından. Tenin çekiliyor dünyanın kıyılarından. Ayaklarını sıkı sıkıya bastığın toprak seni de çekiyor isimsiz kalmış, unutulmuş bir taşın altına. Beli bükülüyor mutlulukların. Sesi kısılıyor hesapsız sevinçlerin... Dudağı kuruyor sahte ümitlerin... Hiç sebepsiz hiç zamansız bir ölüm gözlüyor yolunu. Seni ve sevdiklerini, seni ve sevdalarını, darağacının gölgesine yanaştırıyor her yeni an. Kaçtıkça sen şahdamarına daha sıkı sarılıyor vaktin urganı. Çırpınışın daha bir canlı kılıyor can hışırtısını. Pareleniyor can, tuğlaları düşüyor ömrünün. Keyfini çevreleyen duvarlar yıkılıyor. Hayal kulelerin yıkılıyor acıların ayağı altında. Sürükleniyorsun yalnızlığına yalnızlığına. Gövdenin dem-be-dem toprağa yıkılıyor. Gözünün karanlığa akışını görüyorsun. Kemiklerinin toza doğru ufalanışına yanıyorsun. Durduramıyorsun tükenişini. Rüyalarını boğuyor dar vakitlerin pençesi. Perde iniyor hayallerinin üstüne üstüne. Gölgeler toprağa çekiyor nefesini.
Şimdi Asr'ı saadet eyleyenin elinden kanatlanıyor ümit kuşları. Vakti, sonsuzluğun avuçlarına akıtan elçi'nin gözlerinden uçuyor hüznün baygın kelebekleri. Dünyayı, ebediyetin tarlası eyleyip terk edilmiş tohumları uyandıran sevgilinin yüzünden geçiyor sevinçli mavilerin hepsi. Yüzünü sonsuz aynalara hazırlayan, sözünü sonsuz mutlulukların vadisine akıtan, gözünü bitmez huzurların pencere önüne taşıyan sevildiği eğildiği yere eğil şimdi. Rükûlarda dirilt ümitlerini, secde secde bul yitirdiklerini. Uyandır rüyalarını uyandır rüyalarını. Bir Yusuf yüzlünün gözlerinde.
Şimdi, ikindi namazı vakti.

AKŞAM NAMAZI
Alaca vakitlerin hoyratça tırmaladığı loş kentlerde bir yalnızsın. Yumuşacık yastıkların bencilliği beslediği sağır vakitlerin bir çaresizi sensin. Silahların konuştuğu, hasetlerin kol gezdiği, kibirlerin boy verdiği amansız kuyulara itilmiş bir yetimsin. Yok, Elinden tutan yok güneşin bile... Başını kurtaramıyorsun her akşam göğü kana bürüyen, yıldızları karanlığa bulayan akşamların aldırışsız geçişinden. Geri gelmiyor gün. Bir dahası yok hayatın. Akşamın kızılca kıyametini avuçlarında gül kızılı bir dua eyleyen Kutlu Elçi'nin müjdesi duyuluyor dinle... Allahüekber.
Çürüyüp giden vakit, nefes nefes solan hayatın özünü damıtmaya çağrılıyorsun seccadeye. Elinden tutamadığın ellerini şimdi sonsuzluğa bağla şimdi. Tükeniş rüzgârlarından uzak tutamadığın saçlarını ahrete uzat şimdi rükûlarda. Bir türlü vefalı aynalara tutamadığın yüzünü sonsuzluğa akıt şimdi secdelerde. Şimdi, akşam namazı vakti…

YATSI NAMAZI
Gecenin koynuna yuvarlandı dünya. Yakası çözüldü tutkuların. Gömleği yırtıldı hırsların. Ayağına yıldızlar dolandı sığ telaşların. Avuntuların mevsimi geçti. Toza bulandı sevdalar. Tuz hasretinde şimdi dudaklar. Suyu kesildi bahçelerin. Bir göz kapağının ardına savruluyor kimlikler, benlikler, bencillikler. Eşitlendi âlem. Yetimin uykusunda bir rüya saltanatı uyandı. Zalimin yastığında bin cehennem alev aldı. Şimdi aldatıcı aydınlıkları terk eden, yakıcı bencilliklere sırt dönen, çirkin cimriliklerden yüz çeviren rahmet yağmurunun altında ıslanıyorsun şimdi. Yalnızlığını insanı alaka'dan ve ilgiden yaratan Rabbiyle sonsuz komşuluğa çeviren kutlu elçi'nin yolunu bekleniyorsun şimdi. Hira’ya tırmanıyorsun.
Yüzünü çevirdiğin kıblede bekliyor vuslat müjdesi. Seni İkra=oku müjdesi bekliyor şimdi. Yüzünü çevirdiğin kıblede vuslatları hepsi. Sözlerin eylediğin ayetlerde birikiyor sonsuzluk nefesi... Bedenini yoğurduğun namazda bekliyor seni "kerimlerin en keremi” Yokluğa meydan "oku"maya dönüştür şimdi namazını. Bencilliğe karşı durmak için eğ şimdi başını. Kibirlenmeyi aşağılamak için in şimdi secdeye…
Şimdi, yatsı namazı vakti…

TEHECCÜD NAMAZI
Gecenin kara kefeni sardı âlemi. Önemsizler önemli şimdi, önemliler önemsizleşti. Tepetaklak oldu dünya. Altı üstüne geldi önceliklerin. İşte gövdeni teslim ettin. Uykunun kuyusuna akıyor şimdi bedenin. Susturdun dağları, vazgeçtin davalardan. Terk ettin benini. Varlığın bir nefes kadar şimdi. Unuttun adını bile, siliverdin hatırını. Çekildin önemli köşelerden. Gündüzün ayartıcı akların ortasında gece kara gözbebeği. Yağmur gibi gizli, kar gibi sessiz. Şimdi kalbine indi. Haydi, şimdi sen de gözbebeği ol var oluşun. Yeniden var ol. Yürü kâinatın gözlerinin içine içine. Rabbinin nazarına gözbebeği diye taşı gövdeni. Çekil gölgelerin altından. Kalk rahatlığın koynundan. Kalıbını al gel. Kalbini al gel. Şehrin bu yakasına şehrin öte yakasından koşan adam gibi gel. De ki=Niye kulluk etmeyecekmişim beni yoktan yaradana. Sen de öte yakasından gelen adam borçlusun şehrine. Bir İbrahim ol kendine bir İbrahim sun kendine. Haydi, yan şimdi İbrahim’ce. Ateşten önce sen teslim ol Rabbine. Ateşten çok sen yanıp tutuş ona teslimiyette. Diril şimdi İbrahim’ce. Ateşe yanmayı sen öğret. Ateşe yandığını sen hatırlat. Bil İbrahim’ce ki ne günahsızlığın kurtarır seni, ne günahların batırır. Aksine günahsızlığınla övünürsen yandın, günahın mahcubiyetiyle yanarsan serin ve selamettesin. Ruhun sılasına çağrılıyorsun şimdi. Orada acı yok, ızdırap yok. Kalbin sofrasından yiyorsun şimdi. Burada tükeniş yok, terk ediş yok. Gecenin sonunda sabah, secde. Dikenin ucunda gül, secde. Yokuşun başında düz, secde. Âlemlerin sancısını dindirmiş başının vardığı yer. Muhammed’çe duruşu ete kemiğe büründüğü hal, secde. Şimdi secde sende. Şimdi sensin secde. Şimdi teheccüd namazı vakti.

CUMA NAMAZI
Yürüyorsun..telaşların omuzlarında..çalışıyorsun umutların köşe başlarında..yaşıyorsun özlemlerin yarınların ardında..gülüyorsun mutlulukların var-yok arası gidip gelmelerde..an'ın bıçak sırtında nefes alıp veriyorsun..aldığın nefes kadar umutlusun,verdiğin kadar huzurlu..
Sürekli sanıyorsun kendini, kalıcı sanıyorsun..oysa bedenini bir andan başka bir ana taşıyamıyorsun..sonraların sonrasında hayallerin..iki dudağının arasında hayatın..alıp verdiğin nefes kadar varsın..nefesin ha bitti ha bitecek..
Varlığını çoğaltıyorsun kendince..biriktiriyorsun, üst üste koyuyorsun, oysa elinde olanlar bitti bitecek..
Kızgın bir kor gibi avucunda kaygıların..şehrin girdaplarında bir varsın bir yoksun..umut ile umutsuzluk çalkalanıp arasında dolanıyorsun..
Kaldırımların sana söyleyeceği yok..kapılar bir yerlere açılmıyor..meydanlar sesine ses katmıyor..sokaklar kalbine çıkmıyor..aynalarda yüzün eskimiş,ağlıyor..
Bilmeden benliğini sivriltmişsin..farkında değilsin umutlarının hepsini cılız nabzına taşımışsın..sesin çöle düşüyor,sözün boşlukta kalıyor..huzurdan az alıyorsun, azalıyorsun her an hüsranın büyüyor..
Bugün cuma..varlığın bayramı bugün...seni var edenin seni severek var kıldığını haykırıkıyor ezanlar..seni sevenlerin ve sevdiklerinin arasına katan Rabbinin,varlığını sadece varlığını,hiç bir şeye sahip olmasan da,hiç bir albenili görüntüye sığınmasan da,hiç koşulsuz kabul ettiğinin habercisi ezanlar..
Olduğun gibi kabul ediliyorsun, iyi ki varsın diyor seni var eden.
Dur şimdi..şimdi dur..kendini kırılgan aynalarda çoğaltmaya çalışan bencilliğini sustur..seni boş sevdaların yokuşuna süren hırsını sakinleştir.. Seni hızına erişemeyeceğin bantlarda koşturanların çağrılarına kulağını kapat. Alışverişi kes, canını ve malını güzel bir alışverişle satın almak istediğini söyleyen Rabbinin kudsiler pazarına koş. Seni ucuza satın almak isteyen bezirgânların elinden kurtar gömleğinin yakasını.
Gürültüyü kes;secdenin sükunetine at özlemlerini..kıskanıp ta seni güya iyliğin için bin bir cezbeyle dünyanın kuyusuna atmak isteyen,atıp ta ardından kanlı gömleğine bakarak yalan yere ağlayacak sahte kardeşlerinden uzağa at kalbini..
Bugün cuma..
Kes, dünyadan ümidini..
Sonsuzluğun pınarına indir kalbini..