Günlük yaptığımız yapacağımız dualar

Gönderen Konu: Günlük yaptığımız yapacağımız dualar  (Okunma sayısı 936 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

münih

• Vip Üye
  • Etkinlik:
    0.2%
  • Tesekkur Edildi: 4970 kez
  • Rep Puanı: 28
    • FANİDUNYA.NET
Günlük yaptığımız yapacağımız dualar
« : 16 Mayıs 2015, 10:03:08 »
Günlük yaptığımız, yapacağımız dualar

Allah'ım! dinim, dunyam, ailem ve malım hakkında af ve afiyet istiyorum''
İçimden geçirdiğim şeylerin kötülüğünden Allah'a ve onun kudretine sığınırım''

Müslim selam 67.

''Her tür şeytandan, haşereden, kem nazardan Allah'ın kelimeelrine sonsuz iradesine ve hükmüne sığınırım.

Buhariehadisü'l enbiya 10.

''Ey Rabbimiz! bize bu dünyada da iyilik ver, öteki dünyada da iyilik ver; bizi cehennem azabından koru.''

Bakara süresi ayet 201.

''Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik. Eğer bizi bağışlamaz, bize acımazsan mutlaka ziyan- kaybedenlerdenlerden oluruz!

Araf s. ayet 23.

''Ey rabbimiz! biz gerçekten iman ettik, günahlarımızı bağışla, bizi ateş azabından koru...''

Ali imran s. ayet 16.

''Ey rabbim! Beni ve kardeşimi bağışla, bizirahmetine garkeyle! Sen merhametlilerin en merhametlisisin.''

Araf s. ayet 15.

''Ey rabbim! Ben, senden hakkında bilgi sahibi olmadığım bir şeyi istemekten yine sana sığınırım. Eğer beni bağışlamaz ve esirgemezsen,  kaybedenlerden olurum!

Hud s. ayet 47

''Ey kalpleri çevirten Allah'ım!n Benim kalbimi dinim üzere sabit kıl!.''

Tirmizi , Davat 89.

''Ey gökleri ve yeri yaratan! Dünyada  da ahirette de beni yönetip himaye eden - koruyan - sensin.

Yusuf s. ayet 101.

''Ey Allah'ım! Senin rahmetini umuyorum, beni göz açıp kapatıncaya kadar da olsa nefsimle başbaşa bırakma. Halimi tümüyle düzelt,  senden başka ilah yoktur.''

Ebu Davud Edeb, 110.

''Allah'ım!  Ciddi ve şaka yollu yaptıklarımı, yanlışlıkla ve bilerek işlediğim günahlarımı affeyle! Bütün kusurların bulunduğunu itiraf ederim.''

Müslim, Zikir 70.

''Allah'ım! Her işimin koruycusu olan dinim ile beni islah eyle,  kurtuluşa erdir,  içinde yaşadığım dünyamı benim için  islah - hayırlı - eyle, hayırlı kıl.

Müslim, dua 71.

''Allah'ım! Kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.''

Ebu Davud, salat 182.

Allah'ım! Açıklarımı ört,  korkularımı gider ve bana güven ver. Allah'ım! Ayıplarımı ört ve korkularımı gider.''

Hakim, deavet no 1902, 1, 517.

Allah'm Fakirlikten, yokluktan ve zilletten sana sığınırım. Haksızlık etmekten ve haksızlığa uğramaktan  da sana sığınırım.''

Ebu Davud, vittr,32.

''...Allah'ım, nefsime takvasını ver, onu temizle, onu temizleyenlerin en hayırlısı sensin. Onun velisi - sahibi -  mevlası - efendisi sensin...''

Müslim, Zikir, 73.

''Allah'ım, senden hidayet, takva, iffet, - ahlak -  gönül zenginliği istiyorum.''

Müslim, Zikir, 72.

''Allah'ım! Ey Rabbimiz ve her şeyin Rabbi! Beni ve ailemi dünya ve ahirette her an sana ihlasla bağlı kıl. Ey yücelik ve ikram sahibi!...

Ebu Davud vitr 25.

''Allah'ım! Gazabından rızana, cezandan affına sığınırım. Senden sana sığınırım. Sana tüm övgüleri saysam yine de bitiremem. sen kendini nasıl övdüysen öylesin.

Müslim, Salat 222.

''Allah'ım! Yaptığım işlerin kötülüğünden de yapmadığım işlerin kötülüğünden de sana sığınırım!''

Müslim, Zikir, 65.

''Allah'ım! Yaşamak benim için hayırlı olduğu sürece beni yaşat. Ölmek benim için hayırlı olduğunda da benim canımı al!''

Buhari, merda 19.

''Allah'ım Zenginlikle imtihan edilmenin kötülüğünden sana sığınırım. Fakirlikle imtihan edilmekten de sana sığınırım.''

Buhari, Deavet 39.

''Allah'ım! Nimetlerinn yok olmasından, sağlığımın bozulmasından,  ansızın gelecek cezandan ve öfkene sebeb olan her şeyden sana sığınırım.''

Müslim, Rikak, 96.

Devam edecek. Alıntı değildir. Orijinal yazı.

Bu mesaj icin tesekkur eden uyeler: kervan, hak aşığı, ahmet69, medet42

hak aşığı

• Vip Üye
  • Etkinlik:
    3.4%
  • Tesekkur Edildi: 3662 kez
  • Rep Puanı: 85
Ynt: Günlük yaptığımız yapacağımız dualar
« Yanıtla #1 : 02 Ocak 2017, 19:06:59 »
Teşekkür ederim ALLAH razı olsun

Bu mesaj icin tesekkur eden uyeler: medet42

kervan