Mehmet Yiğit - Hasreti Var 2001 Nette İlk

Gönderen Konu: Mehmet Yiğit - Hasreti Var 2001 Nette İlk  (Okunma sayısı 4054 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakansen967

• Vip Üye
  • Etkinlik:
    3.8%
  • Tesekkur Edildi: 859 kez
  • Rep Puanı: 574
    • ilahisözleri.net
Ynt: Mehmet Yiğit - Hasreti Var 2001 Nette İlk
« Yanıtla #30 : 19 Nisan 2023, 22:00:13 »
GÜL PEYGAMBERİM
Gül Peygamberim Efendim çok özledim sana geldim
Hasretin ile tükendim Muhammed’im can Ahmed’im
Allâhümme salli alâ seyyidina nur Muhammed
Bizlere şefaat eyle ya Rasulallah can Ahmed
Çok câhildim bir zamanlar boğardı kara dumanlar
Sana feda olsun canlar Muhammed’im can Ahmed’im
Âhirzaman Peygamberi iki cihanın serveri
Gönlümün misk u amberi Muhammed’im can Ahmed’im

AŞIK OLDUM
Sular gibi çağlayayım şu gönlümü dağlayayım Yakup gibi ağlayayım âşık olmuşum seydama
Âşık oldum âşık oldum aşkımı Menzil’de buldum sultanımın hasretiyle gül gibi sararıp soldum
Düşeyim kızgın çöllere gideyim yaban ellere derdimi döktüm güllere âşık olmuşum seydama
Âşık oldum âşık oldum aşkımı Menzil’de buldum sultanımın hasretiyle gül gibi sararıp soldum
Yaksam şu gönlümü yaksam eriyip Menzil’e aksam seydama doyasıya baksam âşık olmuşum seydama
Bir kuş olup da uçayım Menzil’e kanat açayım nefsin elinden kaçayım âşık olmuşum seydama

GÖZDE YAŞLAR
Eller açık, gözde yaşlar dağlar taşlar uçan kuşlar çiçek açan şu ağaçlar Rabbim seni tesbih eder
Çağlayıp da akan seller seherde açan gonca güller feryad eden şu bülbüller Rabbim seni tesbih eder
Gökte nurlar saçan güneş gönüllerde yana ateş şarkta garpta mü’min kardeş Rabbim seni tesbih eder
Çağlayıp da akan seller seherde açan gonca güller feryad eden şu bülbüller Rabbim seni tesbih eder
Aşk elinden esen yelinden dilde sevda durdu diller seni seven Salih kullar Rabbim seni tesbih eder
Yalvarışlar tüm dilekler uçan böcek hem sinekler ins u cini ol melekler Rabbim seni tesbih eder
Yaratılan tüm mahlûkat hatta bütün şu kâinat konuşan tüm ol misalat Rabbim seni tesbih eder

PİŞMANIM
Günahkârım yüzüm kara pişmanım geldim kapına yalvaran bu âciz kula doğru yolu göster Rabbim
Sen her şeye Kadirsin daim hep affedensin âşıkların tek derdisin doğru yolu göster Rabbim
Gece gündüz geçmez oldu gözlerimiz yaşla dolu hayır eyle sonumuzu doğru yolu göster Rabbim
Sen her şeye Kadirsin daim hep affedensin âşıkların tek derdisin doğru yolu göster Rabbim
Senin âciz bir kulunum şüphesiz doğrudur yolun ne olacak benim sonum doğru yolu göster Rabbim

HASRETİ VAR
Hasretiz onu görmeye şefaat eyle demeye doya doya seyretmeye Mevlam göster Muhammed’i
Zahir olmazsa rüyada hasreti başka burada onu candan özlemişiz göremedik bu dünyada
Onun aşkıyla yanmışız hasretine boyanmışız uyumadan uyanmışız Mevlam göster Muhammed’i
Zahir olmazsa rüyada hasreti başka burada onu candan özlemişiz göremedik bu dünyada
Öyle çok ki günahımız Arşa çıkıyor ahımız ey büyük padişahımız Mevlam göster Muhammed’i
Onu görüp te ölelim kabire öyle girelim doya doya seyredelim Mevlam göster Muhammed’i
Nur cemalini görelim muradımıza erelim bu hasreti bitirelim Mevlam göster Muhammed’i

YOLCUSUYUZ BU DÜNYANIN
Nankör olma insanoğlu etrafın nimetle dolu seni kurtarır Hak yolu yolcusuyuz bu dünyanın
Para puluna güvenme servetin ile övünme kibirlenip böbürlenme yolcusuyuz bu dünyanın
Yollar ikiye ayrılır biri Hakka ulaştırır bir şerre ulaştırır yolcusuyuz bu dünyanın
Para puluna güvenme servetin ile övünme kibirlenip böbürlenme yolcusuyuz bu dünyanın
Sen de bir gün öleceksin bu dünyadan göçeceksin hesaba çekileceksin yolcusuyuz bu dünyanın
Yolumuz gider Mevlaya yol Muhammed Mustafa’ya çok meyletme masivaya yolcusuyuz bu dünyanın
Uyanıp şükret Rabbine sımsıkı sarıl ipine sen de kapıl nasibine yolcusuyuz bu dünyanın

YA RESUL DİYE
Muhammed’in sevdası bu gönlümün şifası siler kalbinden pası ben yanarım aşkıyla
Muhammed’in aşkıyla yandım döndüm deliye şu gönlümün narıyla yandım ya Rasul diye
Nur cemali görseydim ellerinden öpseydim yanıp da eriseydim ben yanarım aşkıyla
Muhammed’in aşkıyla yandım döndüm deliye şu gönlümün narıyla yandım ya Rasul diye
Gözüme uyku girmez kimseler beni bilmez gönül ateşim sönmez ben yanarım aşkıyla
Gel aşkına sen de yan muhabbetine boyan bu aşkım ona âyân ben yanarım aşkıyla
Âlemlere rahmettir Ahmed’dir Muhammed’dir hazinedir servettir ben yanarım aşkıyla

ANNEM
Üzülme sen anam bana dua et nasıl özlemişim bir bilsen seni
Zaman geçer bir gün bu hasret biter inan anam oğlun/Mehmet’in seni çok özler
Layık olamadım o güzel sevgine evladınım senin unutmam ölsem de
Verdiğim sana bu son sözlerim de elbette ben seni unutamam anam
Merak etme anam oğlun gurbette en büyük dertler kalsın onun içinde
Hasret kaldım senin o nurlu yüzüne mehtabın cama vurduğu o gece
Ellere bakıp da üzülme anam tamam de evladını ağlatma anam
Seni özlememde var büyük anlam beni de unutma ey güzel/canım anam
Linklerin Gorulmesine Izin Verilmiyor. Kayit ol ya da Giris Yap