Burası Normal değil - Burası nasıl bir yer böyle

Gönderen Konu: Burası Normal değil - Burası nasıl bir yer böyle  (Okunma sayısı 4077 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

µmmed

• Yeni Üye
  • *
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 16 kez
  • Rep Puanı: 0
sa

Aslında Internette Cover arıyordum.Bu siteye rastgeldim.
Öyle bir kayit oldum.

Arkdaş normal bir yer değil burası.
Harbiden o kadar ilahi ve ezgi sitesi gördüm burası gibisini ilk defa görüyorum.

Aslında bende yüklemek istiyorum.Ama açıkcası ayıp olacak biraz.
Burada yok yok.

Ama şu konum var kendi mixim var mesela Abdurrahman önülden içine şiir okuduğum.

Ayrıca Sitede Uploadlarda uploadların içinde Coverler ile vede mega ya yüklenmesi adeta harika.
Yani ne diyceğimi cidden bilmiyorum.

Ellerinize sağlık.Dehşet bir yermiş burası.

Emeği geçen her bireysele en derin şükranlarımı sunarım.

Hani bir söz varya vur dedik de öldürdün aynen böyle bir yer burası  :)

Şimdi bunları yazarken ben bilinçli yazıyorum 10 seneden fazla forum yönettim.
Internette Hangi Türk forumları var nerelerde ezgi ilahi var bu konulardan haberim var.

Meğersem internete buradan dağılıyormuş demek geldi içimden.
Allah c.c razı olsun.

Ağzım resmen açık kaldı.Olur arkadaşda böyle olmaz ya  :D
Kimse yatmamış uyumamış elinde ne varsa yüklemiş

Selam ve Hürmetler sunarım

Bu mesaj icin tesekkur eden uyeler: mehmet55

Mehmedim

• Administrator
  • *
  • Etkinlik:
    0.6%
  • Tesekkur Edildi: 310400 kez
  • Rep Puanı: 583
Ynt: Burası Normal değil - Burası nasıl bir yer böyle
« Yanıtla #1 : 29 Nisan 2014, 23:32:30 »
aleyküm selam  sitemize hoşgeldiniz hayırlı paylaşımlar ve downloadlar dileriz :)
Linklerin Gorulmesine Izin Verilmiyor. Kayit ol ya da Giris Yap

µmmed

• Yeni Üye
  • *
  • Etkinlik:
    0%
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2014, 16:40:55 »
Teşekkür ederim.

Bir sorum olacaktı.

Bu MP3lerin TAG lerini editliyeceğim.

TAG de ilahi-ezgi.com katkıları ile
Kendilerinie Teşekkür ederiz.

İbaresine yazabilirmiyim?.

Ben bir ilahi ezgi Projesi üzerinde çalışıyorum derken.
Benim evde NAS var bununla Online Dinleme imkanı mevcut yani ister Web üzeri istersende Cep üzeri
IOS veya Android.

Download a izin veremem şuanlık nedeni ise 7.2Mbit Upstream var sadece.
Bu kadar mp3 ün eklenmesi mucize değilde,Keramet desek herhalde.

Çoğu Linkler genelde çalışıyor.
Ben şuana kadar 166GB indirdim açıkcası olduğu gibi M harfi sadece eksik.

Bir arkadaşımız yazmış buraya Siteye Depolama imkanı.
Ben azicane şunu diyeyim.

Siteye Depolama derken ki bunun maddi gideri çok büyük olur öyle ayda 50€ bir konum değil bu.
Tamamen FTP Server yer olarak vs.. derken hatta Root Server gerekli buda ancak Hollanda da olabilecek bir durum sağlamından.

İleriye yönelik böyle bir şey düşünürseniz ki bu konumda çorbada benimde tuzum olmasını isterim.
Bu tuz kesinlikle bu parçalar için değil.Bunun işi içindir ki.

Şimdi biz tıklıyoruz iniyor.Bizim için basit gelsin mp3 ler hesabı.
Ama bunu organize edip Coverlerini içine ekleyen ayrıca Dosya isimlerini editlemek sonrada bunu alıp yüklemek az bir iş değil.
Birde bunu binlerce parça için yapıyorsunuz.

Aslında merak ettiğim konu şu Sizlerin Hattı nedir?.
Yani internet hat hızınız?.

Bende mesela 100Mbit Downstream 7.2Mbit Upstream.

Birde Teşekkür Buttonu olsa çok iyi olurdu.
Hepinizden Allah c.c razı olsun çok sağolun.Belki siteye girip ciddi anlamda sitenin üstünden geçiyorum.

Ama geçip çekip gitmek bana yakışmaz.

Mehmedim

• Administrator
  • *
  • Etkinlik:
    0.6%
  • Tesekkur Edildi: 310400 kez
  • Rep Puanı: 583
« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2014, 17:31:28 »
Kardeşim Buranın Kurucusu Yaşaramca Admin Hollandadan Çorbada Tuzum Olsun Diyorsanız ADMİN yasaramca İle İrtibata Geçebilirsiniz ..Bizler Emanetçiyiz Bana Göre sitenize tag olarak tabiiki sitemizin adını Kullanabilirsiniz Sorun Olmaz ..Evet sitemizde yüklü olan albümleri bizde direkt link yapmak isteriz ama ne varki bir defasında denedik burada değil islamhakyolu sitemiz vardı hemen şikayet ediliyor vede site kapatılıyor ama yurt dışından yapılırsa  sadece engelleme olabilir .. Yıllardır arşivi premium Host hesabı alarak sitelere yüklüyorum  o kadar arşivi yükleyip 2 albüm şikayet oldu diye hesabımı bloke ettiler tüm emekler boşa gitti ama yılmadım başka sitelere yükledim de yükledim son olarak mediafire premium hesabı adım buraya yüklüyorum inşALLAH  burada yıllarca Dayanıklı Olur yoksa ben dayanamayacağım yüklemeye :) zaten ilahi ezgi olarak tüm aradığını kaliteli olaraka bulabileceğin tek site burası kaldı hee var diyeceksin ama çoğu site  buradan link ve albüm alıyor ..Hızımıza Gelince türkiyede isen ne olabilirki helede bir ilçede isen dahada az benin net hızım 8 lik 75 gb kotam var yükleme hızı 80 kb gibi komik avrupaya göre ee bu hızla nasıl yüklüyorsunuz diye soracaksınız  en az 2 ayda gece gündüz  demeden yüklüyor en zahmetliside siteyi yeniden düzenlemekarşivi şimdiye kadar en az  beş hosta yüklemişimdir 5000 albüm civarı dile kolay  neyse  hayırlısı diyelim ama inanın yoruldum bundan sonra ne olur bilmem arşivciler hep bir kenara çekildiler bir ben kaldım :)  Sitede Hiçbir şekilde maddi kazancım yok hatta cebimden veriyorum .. sadece ALLAH rizası İçin Yüklüyorum
Teşekkür Butonu Konusunda ben sitenin altyapısından fazla anlamam yasaramcaya bildiririz ... 15-20 gün kadar daha yükleyecem ondan sonra 3 aydan fazla yokum artık hayırlısı diyelim wesselam ..Hayırlı İndirmeler Bu arada Sizede Kolay Gelsin..
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2014, 17:40:34 Gönderen: susuz.yürek »

µmmed

• Yeni Üye
  • *
  • Etkinlik:
    0%
« Yanıtla #4 : 02 Mayıs 2014, 18:27:23 »
Kardeşim Buranın Kurucusu Yaşaramca Admin Hollandadan Çorbada Tuzum Olsun Diyorsanız ADMİN yasaramca İle İrtibata Geçebilirsiniz ..Bizler Emanetçiyiz Bana Göre sitenize tag olarak tabiiki sitemizin adını Kullanabilirsiniz Sorun Olmaz ..Evet sitemizde yüklü olan albümleri bizde direkt link yapmak isteriz ama ne varki bir defasında denedik burada değil islamhakyolu sitemiz vardı hemen şikayet ediliyor vede site kapatılıyor ama yurt dışından yapılırsa  sadece engelleme olabilir .. Yıllardır arşivi premium Host hesabı alarak sitelere yüklüyorum  o kadar arşivi yükleyip 2 albüm şikayet oldu diye hesabımı bloke ettiler tüm emekler boşa gitti ama yılmadım başka sitelere yükledim de yükledim son olarak mediafire premium hesabı adım buraya yüklüyorum inşALLAH  burada yıllarca Dayanıklı Olur yoksa ben dayanamayacağım yüklemeye :) zaten ilahi ezgi olarak tüm aradığını kaliteli olaraka bulabileceğin tek site burası kaldı hee var diyeceksin ama çoğu site  buradan link ve albüm alıyor ..Hızımıza Gelince türkiyede isen ne olabilirki helede bir ilçede isen dahada az benin net hızım 8 lik 75 gb kotam var yükleme hızı 80 kb gibi komik avrupaya göre ee bu hızla nasıl yüklüyorsunuz diye soracaksınız  en az 2 ayda gece gündüz  demeden yüklüyor en zahmetliside siteyi yeniden düzenlemekarşivi şimdiye kadar en az  beş hosta yüklemişimdir 5000 albüm civarı dile kolay  neyse  hayırlısı diyelim ama inanın yoruldum bundan sonra ne olur bilmem arşivciler hep bir kenara çekildiler bir ben kaldım :)  Sitede Hiçbir şekilde maddi kazancım yok hatta cebimden veriyorum .. sadece ALLAH rizası İçin Yüklüyorum
Teşekkür Butonu Konusunda ben sitenin altyapısından fazla anlamam yasaramcaya bildiririz ... 15-20 gün kadar daha yükleyecem ondan sonra 3 aydan fazla yokum artık hayırlısı diyelim wesselam ..Hayırlı İndirmeler Bu arada Sizede Kolay Gelsin..

Uploadstream bu adeta Zulüm ya.

Aynen Hollanda dedim NL dememin sebebi zaten bu siliyorlar konusu yüzünden di.
Ben kendim Almanyadayım.

Hollanda dememin sebebi bu yüzdendi Anonym Root Server.
Kimse bir şey diyemez.

Server NL de Routen olmuyor.NL de başka yerden alıyor.Sonuçta server e ulaşmak hayli güç oluyor.
Evet seni anlıyorum yükle sonrada silinsin.Emekler boşuna gider.

Şöyle söylemem gerekirse ben daha önce 10 sene Forum ile uğraştım.
Bilhassa Vbulettin ile ve Root Serverler konumunda Linux üzerinde.

Dedicated Server konumunda.

Şimdi daha dün geldim hemen burada, kesinlikle beni ilgilendirmemesi gereken konular yazıyorum belki.
Yardımcı olabilirsem memnun olurum.

Daha öncede vurguladığım gibi ilahi-ezgi.com un görünümü veya Board Software olarak pek ihtişamlı olmasada içeriği olarak kesinlikle çok zengin.
Buna sahip çıkmak gerekir !!.

ben Yaşaramca ya yazayım.Hollanda da olması çok iyi oldu.

Siteden Maddi kazancım yok demene gerçekten gerek yok.Maddi kazancın olmadığını herkes biliyordur.
Çok zaman harcadığının şahsen burada bende farkındayım.

İlahi ezgi sitesi konumunda bir burası var demişsin derken, ki bu gerçekten böyle malesef bu kadar geniş kapsamlı bir site gerçekten yok.
Niçin bu kadar yazıyorum derseniz.Bu Forumun üzerinde ciddi bir emek sarf edilmiş bunu görmemek gerçekten körlük olur.

Ve sonuçta buna sahip çıkmak gerekir.Sahip çikarken ön planda değil bilhassa arka planda kalmak en iyisi olur.
İlk buraya geldiğimde sana sormuştum kaç kişisiniz diye sen ise 6 demiştin ki 6 kişi ile böyle bir arşivi internete geçirebilmek başarının üzerinde bir şey.

Şimdi bunları yazarken burada MOD veya SMOD veya yönetici olmak istiyorum demiyorum.
Yani daha dün geldim Bismillah diyelim.

Birde senin gibi insanlar internette çok az.Yani tabiri caiz ise türünün sonları diyelim.
Site ile bayaği uğraşıyorsun.Bu zaman demek.Zaman ise Para ile satın alınmıyor.

Ben Yaşaramca ya yazayım bakalım o ne diyecek.
Bu siteye sadece ben değil ezgi ve ilahi dinleyen arkadaşlarımızın sahip çıkması kaçınılmaz dır düşüncesindeyim.

Hayırlı Cumalar dilerim

münih

• Vip Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 4965 kez
  • Rep Puanı: 28
    • FANİDUNYA.NET
« Yanıtla #5 : 02 Mayıs 2014, 21:30:10 »
Yurt dışı ikametli siteler kapatılmıyor, türkiyesi engelleniyor. Bu  bir uyarı olduğu halde siteelrden kaldırılmazsa türkiyede ceza davası açılmasına engel değildir.  Bildiğim kadarı ile 1 iki albüm için site kapatılmaz. Ceza davaalrı açılır, tazminat ödemeye mahkum olursunuz.  Zaten uyarıda sahtesi değilse müyader den geliyor 3 gün içinde siteden kaldırmazsanız 250 bin tl   tazminat davası açılacak diye uyarı gelir.. Uyarı gelen albümler kaldırılırsa sorun olmaz. Bana da mustafa yılmaz'ın 7 albümden eski sitede iken 5 albümü fonografi firmasında telif hakkı varmış. albümü kaldırdım  sorun bitti.
önceden bir kaç site kapattılar  onlarda çok albüm yüklüyorlardı. Her halde uyarılara kulak asmadılar. bamna şahsen grup özlem yazdı ben de kaldırdım. Zaten yasal uyarıda belirtiliyor albümlerin sitelerde ki durumu.

mehmedime bende teşekkür ederim. bende yaralanıyorum. bende  mehmedim kadar arşivim geniş olsada zaman çalışınca, sabır işi, evet siteelrin çoğu hizmet amaçlı olduğu için kazanç olmamaktadır. zaten 10 gb aaln 110 tl senelik, kazanç ta beklemek doğru olmasa gerek. ama e maile gelen e maillere şunu kazandınız diye  e mailler gelirse  sillelim, indirme linklerindeki ilginç reklamları tıklamayalım inşAllah.

selam ve saygılarımla.

hayırlı culalar, akşamlar.

µmmed

• Yeni Üye
  • *
  • Etkinlik:
    0%
« Yanıtla #6 : 03 Mayıs 2014, 00:24:03 »
sa

Şöyle yazayım.Orjinal aldıklarım olmuyor değil oluyor,Ama bilhassa Almanyada yaşadığım yerde pek ilahi ezgi satan yer yok.
Dinleyen zaten hemen, hemen hiç yok.

Aslında benim elimde bulunan senelerin arşivi vardı.
En azından aradaki farkı yazayım.

Bendeki arşiv 20GB civarıydı.
Şuan açıkca şunu belirtmek isterimki Sitenin hemen hemen,tüm ilahi ve ezgilerini indirmiş durumundayım tabii download çok hızlı oluyor.
Ama bunu systematik yapınca 3-5 gün içinde hepsini indirebiliyorsunuz.Yinede zaman alan bir konum derken.

Şuan elimdeki arşiv GB olarak 200GB 20 nerde 200 Nerde.
Bu denli bir arşive nasıl sahip olunur onu benim aklım almıyor.

Ama şunuda demem lazımki Bluray Filmlerinde ve bilhassa Program bazında büyük bir arşive sahibim.
Lakin bu kadar çok ilahi ezgi söyleyen insan yeni gördüm bu sitede açıkcası.Bu kadar çok olduğunu tahmin etmiyordum.

Parmaklarım Klavyede iyi çalışsada şehadet parmağım biraz yamuldu gibi  :)
Bu dediğim ilahi ve ezgi sadece Türk ve Kürtce olanlar ki yabancılara bakmadım.

Yani ne biçim arşiv var sizde ciddi anlamda korkunç bir şey,Bende ilahi ve ezgi olduğunu sanıyordum kendimde.

Neyse konuya dönecek olursak ki.

@Münih tahminim sen Almanyadan katılıyorsun.Bu bağlamda benim demek istediğim dosyaların bulunabileceği yurtdışında bir Server.
Şimdi burası elbette warez sitesi değilde, O sitelerin sahibini bulmak gerçekten çok mesele.

Adam Serveri Rusyada yada Moldavda hatta Romanyada Hosten oluyor.
Bir ara benim Domainler Hongkong da hosten oluyordu.
Arada bu hesabı

Site yeri olarak en berbat yer ise Almanya açıkcası.Almanya bu konuda çok şeffaf.
Bilhassa DE Domainlerin hepsi denicde olduğu için kime ait nerde vs.. hepsi ortada.

Şimdi bunları yazarken burada mal kaçırılmıyor veya kaçakcılık yapılmıyor.
Yalnız Freehosterler bugün var yarın yok olabilirki bunlardan en iyisi Rapidsharedi ve şuan en berbat olan Rapidshare isviçrede olduğu halde.

Mega Neuseeland da yaşayan Kim Schmitz e ait.Megaupload un devamı.

Belki bu bağlamda bir şeyler burada olabilir.
Linklerin devamlı kalabilmesi için elbette devamlı upload yapmak gerekecektir.Freehosterler de.

Yapılsın edilsin vs.. demiyorum bir şeyler yapılırsa mutlaka bende yardımcı olmak isterim.
Yapın edin demek kolay oluyor genelde Internet ortamında.

Zaten bu işler Team yani kadro işi.Tek başına pek bir şey olmuyor.

Hayırlı Akşamlar

münih

• Vip Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 4965 kez
  • Rep Puanı: 28
    • FANİDUNYA.NET
« Yanıtla #7 : 03 Mayıs 2014, 01:03:38 »
aleyküm selam evet münihte yaşıyorum, işçiyim çalışıyorum. boş zamanlarda sitemizdeyim. mehmedim biliyor, susuz kardeşimiz.
radyo yaınımız var. fazla da anlama o kadar ama almanyada gema olayından serverimiz türkiyeden kiraladım. Tabi originalı hollanda herhalde.

ben de önceelri çok indirmiştim, site kuracağım aklımdan geçmezdi. sıfırdan başladım ama başardım. Hizmetimiz sadece albüm indirme değil konu paylaşımları da mevcut. alanımız da geniş. şimdilik yeterli yeterli olmazsa 20 gb de olur alan sorun değil. alan büyüdükçe üçret düşüyor.

mehmedimin dediği gibi islam hakyolu com sitede genişti. müyader rahat vermedi herhalde. kapandı açıldı. Şimdi temelli kapandi. bir site hangi olursa olsun birkaç defa kapanınca yürümeyor. isim  değiştirse idi ilk kapandığında belki yürürdü. neyse bu zamandan sonra sitede ayakta durmak zor.
Face, watsap, tiwitter de siteelri vurdu. Millet oyunda eğlencede Allah sonumuzu hayreylesin.
Mehmedim de netin can suyu, önceelri de digital memo, ahsen şimdiki isimle nette albümler susuz  kardeşimizden çıkıyordu. Yine öyle. Allah razı olsun susuz kardeşimizden maşallah arı gibi çalışıyor.

selam ve saygılarımla.
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2014, 01:07:16 Gönderen: münih »

rahmet kapısı

• Aktif Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 14 kez
« Yanıtla #8 : 04 Mayıs 2014, 19:48:45 »
susuz.yürek kardeşim ALLAH senden binlerce kez razı olsun.Bu kadar emek var bizler senin katkılarının farkındayız.ALLAH biliyor ki yüklediğin albümleri indirdim ve hepsini her zaman dinliyorum.Zaten ilahiden başka bir şeyde dinlemem.Yani emeklerin boşa değil kardeşim.Ben ilahileri dinlediğim zaman içimde ALLAH ve Resulüne karşı bir aşk uyanıyor.ALLAH VE RESULÜNÜ her daim seviyoruz fakat biz duygularımı dile getiremiyoruz.İçimizdeki korlanmış ateşe ilahiler duygularımızı dile getirdiği için bir kıvılcım atıyor.Bu aşkı bana ve diğer kardeşlerime yaşattığın için çok teşekür ediyorum.Tamam albüm yüklemek yasak olabilir ama bütün albümleride alma şansımız yok ki.Bizler senin arkandayız bizi senden ve paylarımlarından mahrum etme.Sen hayırlı bir iş yapıyorsun.Rabbim seni içinde sonsuz nimetlerin olduğu cennetine koysun,birlik ve dirliğimizi bozmasın,bizi hiçbir zaman aciz ve yardımsız bırakmasın.(AMİN).Buradan bütün ilahi-ezgi.com ailesine selam olsun.(Bütün emeği geçenlerden RABBİM razı olsun)

µmmed

• Yeni Üye
  • *
  • Etkinlik:
    0%
« Yanıtla #9 : 09 Mayıs 2014, 21:37:13 »
Ben Admin e kardeşimize yazdım.

Konuyu değiştirmek istemiyorum.

Burası Hoşgeldiniz Bölümü sonuçta.
Böyle ilahi ve ezgi söyleyen bu kadar kişi olduğunu tahmin etmiyordum doğrusu.

Allahını seven ilahi veya ezgi veya Marş söylemiş.
Tahminim çoğu Profesyonal değil.

Sanatçı diyelim,Gerçekten sesi hiç gitmeyen insanlarda bir şeyler söylemiş.
Tabii bu eleştiri söyleyen insanlar a yönelik oldu.Kesinlikle Mehmet Kardeşimize değil.

Mesela bazı sanatçılar 1 Albümde bırakmışlar.Oysa sesleri bayağı iyi olduğu halde.
Tabii sonuçta ses ekmek yedirmiyor almak gerekiyor aslında.

Lakin bu işi para için yapan insanlar çok az olduğunu düşünmekteyim.
Para derken kazandıklarıda ne olacakki.

Örneğin Grup Medine var.Adamlar dehşet adeta.
Böyle bir gurubun Almanya ya gelmesi imkansız olamaz herhalde.Elbette biraz masraflı olur ama Gurup,Gurup yani.