Wav Dosyalarini Flac Yapmak

Anket

''.wav'' uzantili icerikleri ''.flac'' yapmak icin program sizce gerekli mi?

Evet gerek var
2 (50%)
Hayir gerek yok
2 (50%)

Toplam Oy Verenler: 4

Gönderen Konu: Wav Dosyalarini Flac Yapmak  (Okunma sayısı 12724 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusuf35

• Super Moderator
  • *
  • Etkinlik:
    0.8%
  • Tesekkur Edildi: 1130 kez
  • Rep Puanı: 8
Wav Dosyalarini Flac Yapmak
« : 18 Ocak 2020, 16:40:52 »
Merhaba arkadaslar ben convert etmek icin program kullanmiyorum basit bir acik yazilim program sayesinde kodlarla convert ediyorum sesi ve goruntuyu, sahsen ben arsivim en iyisi olsun isterim o yuzden bu islemi ben kullanmiyorum ama sizler kullanmak isterseniz Wav dosyalarini Flac yapmak icin kod yazip burada paylasabilirim yapmaniz gereken tek 24bit se 24bit komutunu 16bit yapmak istiyorsaniz 16bit komutunun bulundugu .bat uzantili dosyayi acmak olacak kodlar kendiliginden hazir bir sekilde acilacak ve klasor icerisinde ne kadar dosya varsa hepsini Flac yapacak ve kesinlikle sesi bozmayacak, olacak farklilik tek codec den dogacak farklilik olacak

(bazi programlar sesi bozmaktadir bu yontem seste ekstra bir bozulmaya sebebiyet vermemektedir o yuzden paylasmak istiyorum hem basit hem sesi bozmiyacak arada farklilik olacaktir yukarida da belirttim olusan farklilik tek flac formatinin wav ile arasindaki farkidir)
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2020, 16:58:30 Gönderen: yusuf35 »
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

hasanyöndem

• Super Moderator
  • *
  • Etkinlik:
    1.2%
  • Tesekkur Edildi: 1516 kez
  • Rep Puanı: 151
Ynt: Wav Dosyalarini Flac Yapmak
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2020, 18:42:48 »
ben flac kullanamam kardesim. flatcast ardyoda kullanılmıyor. 320 veya waw tercihimdir.

Sessizlik; söyleyecek sözü olmayanın değil, boş lafta gözü olmayanın işidir
Linklerin Gorulmesine Izin Verilmiyor. Kayit ol ya da Giris Yap

yusuf35

• Super Moderator
  • *
  • Etkinlik:
    0.8%
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2020, 19:13:46 »
320 den daha kaliteli oldugu icin tercih ediyorum bende hocam flac'i yoksa bende varsa wav'dan yanayim eger isinizi gorurse ayni sekilde 320 ve wav icinde ayni islem uygulanabilir (flac dosyalari wav yapmak icin yada flac ve wav dosyalarini 320 yapmak icin) ama flac wav'dan dusuk oldugu icin ses kalitesi oynamaz ama boyutu daha cok yer kapliyabilir

gelgit

• Super Moderator
  • *
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 34667 kez
  • Rep Puanı: 167
« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2020, 19:56:48 »
Şunu belirteyim waw flac olur ama flaç waw olmaz büyük küçülür küçük büyümez flaçı waw yapmak sade boyutu yükseltir en süperi wawdır ama genelde bizde kaset kayıtlı aldığımız için bazı kasetler 320 ideal oluyor kaliteliyse waw buda stüdyo un kaydına bağlı neyse o çıkar aslı neyse fotokopi o

yusuf35

• Super Moderator
  • *
  • Etkinlik:
    0.8%
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2020, 01:55:31 »
biliyorum hocam demek istediğim şu flac olarak bazı programlar sesi açmıyordur belki 800-900 hatta 1000kbps bit değerindeki sesi 320 mp3 yapılınca kalite kaybı olur ya onun için dedim yoksa flac dan wav çıkartmak iş değil. Ben zaten convert etmiyorum ne ise öyle bırakıyorum arşivime albümleri bu anketi yapmakta en büyük amacım şu birçok program vardır bu işe yapan hepsi benim kullandığım yazılımı mı kullanıyor bilmiyorum ama brçok program ses kalitesini bozuyor ben FFMpeg açık kodlu yazılım kullanıyorum tüm değerleri elle giriyorum programlarda genelde otomotik olabiliyor istediğin gibi convert edemiye biliyorsun yada dediğim gibi sesi bozma ihtimali olabiliyor (bide zaten buna ihtiyaç olur mu burada diye düşünürken arkadaşın biri wav paylaşılmış bir içeriğe yorum bırakmış flac olarak paylaşılabilir mi diye dedim böyle yapan varsa istifade etsin bir kişi için de böyle bir konu açmak istemedim genel olarak ihitiyaç varsa açayım dedim)