Dinler Arası Diyalog Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Anket

Evet Olabilir.
Hayır Katılmıyorum.
Kararsızım.

Gönderen Konu: Dinler Arası Diyalog Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?  (Okunma sayısı 3841 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KurbanAmca

• Vip Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 19206 kez
  • Rep Puanı: 275
  • Kütahya'nın Pınarları
    • www.ilahi-ezgi.com

DİNLER ARASI DİYALOG NEDİR?

Dinler arası Diyalog: Susmaktır, sessiz kalmaktır. Söylenenleri eksiksiz yerine getirip, Vatikan’ın kulu kölesi olmaktır. Müslümanlara kan kusturan Amerika’ya, İsrail’e, İngiltere’ye ve sair batı medeniyetinin karşısında el pençe divan durup, haritada yerini bile bilmediğimiz, ismini onların sayesinde duyduğumuz ülkelerle barış tesis etmektir.

Dinler arası diyalog: Bosna Hersek’te katledilen binlerce Müslüman’ı, Irak’ta öldürülen milyonları, Filistin’de kız erkek ayırt edilmeden ırzına geçilen çocukları, yakılan yıkılan mabetleri görmezden gelip; İsrail’de ölen iki çocuk için camide salya sümük ağlamak, Londra Metrosundaki patlama için geç kalmış gibi hemen başsağlığı dileyip üzüntülerini dile getirmek, Müslümanları terörist ilan etmektir.
Dinler arası Diyalog: Emekli maaşı ile geçinen hacının cebindeki paraları gazete aboneliği, dergi aboneliği diye sömürüp, himmet gecelerinde şatafatlı iftarlarda yardım toplayıp misyoner yetiştiren okullara milyon dolarları aktarmaktır. Camileri, tarihi yapıları yıkılmaya terk edip, o kadar kaçak yapı varken onun varlığından rahatsızlık duyup Kur’an Kurslarını yıktırmak, Doğubayazıt’ta 2 milyon 600 bin YTL’ ye Ermeni Kilisesini ihya etmektir.

Dinler arası Diyalog: Peygamberimize hakaretler yağdıran küstahları aman diyaloga gölge düşmesin diyerekten duymamak duyurmamak, risale cevşen okuyan papazların ön sayfa güzelleri gibi çarşaf çarşaf resmini yayınlamaktır.
Dinler arası Diyalog: İslam’ı yayıyorum Türk dilini dünyaya öğretiyorum diyerek, adı Türk Okulu olan okullarda Türkçeyi 2 saatlik seçmeli ders yapıp İngilizce eğitim vermektir. Kapitalist sistemin gereklerine uygun olarak Türkiye’deki okullarda ve dershanelerde mutlu azınlığın zengin çocuklarını okutmaktır.
Dinler arası Diyalog: Allah’ın hükümlerine karşı gelip beyinleri bulandırmaktır. “Resulüm! Mümin kadınlara söyle gözlerini harama bakmaktan sakınsınlar, ırzlarını namuslarını korusunlar. Ziynet yerlerini açıp göstermesinler. Ancak bunlardan görünmesi zaruri olan (yüz ve eller) müstesnadır. Başörtülerini (göğüs ve boyunları görünmeyecek şekilde) yakalarının üstüne koyup örtsünler.” (Nur:31) ayetine rağmen göz göre göre tesettüre teferruattır demektir.

Dinler arası Diyalog: “İşte onlar Allah’ın hizbi (partisi)’dir. İyi bilin ki kurtuluşa ulaşacak olanlar Allah’ın hizbi (partisi)’dir.” (Mücadele: 22) ayetine rağmen “Cebrail Aleyhisselâm gökyüzünden inse, parti kursa, kusura bakma ben senin partine girmem desteklemem derim.” Diyerek Müslüman’ın etkinliğini kırmak, hakkını savunmasını engellemek, tepkisiz hale getirmektir. Ama el altından da diyaloga destek veren partileri, batının hizmetkârlarını da desteklemeden olmaz.
Dinler arası Diyalog: “Ey inananlar! Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirinin dostudurlar, sizden kim onları dost edinirse, o onlardandır.” (Maide:51) ayetine rağmen Diyaloga karşı çıkan Müslümanlarla mücadele edip; diyalog ve hoşgörü toplantılarında Patrik Bartholomeos ile karşılıklı olarak biz birbirimizi çok seviyoruz demektir.

Dinler arası Diyalog: Salyaları aka aka 11 Eylül saldırılarının güçlü bir devi uyandırdığını Haçlı seferlerinin yeniden başlatılacağını söyleyen Bush’un, peygamberimizi terörist ilan eden cahil Papa’nın kucağında oturup aslında onların gizli Müslüman olduğu yalanlarını basireti bağlanmış kitlelere yutturmaktır.
Dinler arası Diyalog: Nüfus cüzdanlarından dini İslam ibaresini kaldırıp,İmar yasalarındaki değişiklikle cami ifadesinin yerine ibadethane koyarak 40.000 tane kilise evin açılmasını teşvik etmektir.

Dinler arası Diyalog: Ay yıldızlı bayrağın gölgesinde, minarelerde ezan sesini dinleyerek Müslüman topraklarında yaşamaktansa; Haçlı bayrağının altında, çan sesi kulaklarında çınlayarak, kölesi olunan devletlerin nezaretinde onursuzca yaşamaktır.

Sözün özü:
“Şüphesiz ki Allah, zalimler güruhunu hidayete erdirmez.” (Mâide: 51)

ALINTIDIR
Linklerin Gorulmesine Izin Verilmiyor. Kayit ol ya da Giris Yap

hasbihal_men

• hasbihal_men
  • Vip Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 9772 kez
  • Rep Puanı: 94
  • Musikişinas
    • Mustafa Atik
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2011, 02:14:13 »
bu konuda aslında bir program yapmayı düşünüyorum. bir haksızlık gördük... burada elimizle...radyolarda ve topluluklarda dilimizle buğzedeceğiz biiznillah. ey albümleri ardısıra indiren din kardeşim! sen de meselenin iç yüzüne vakıf olup en azından kalpten buğzet. elbet yorumumuzu yapacağız. ey kurbanamca Rabbim senden razı olsun. ayağını sırat-ı müstakim üzre sabit kılsın. ALLAH (c.c.) rızası için, tağutun her türlü oyununu bozmak için, çalışalım...çalışalım...çalışalım
BİLGİLER PAYLAŞILDIKÇA ANLAM KAZANIR

suskun1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2011, 11:36:09 »
DİNLER ARASI DİYALOG NEDİR?

Dinler arası Diyalog: Susmaktır, sessiz kalmaktır. Söylenenleri eksiksiz yerine getirip, Vatikan’ın kulu kölesi olmaktır. Müslümanlara kan kusturan Amerika’ya, İsrail’e, İngiltere’ye ve sair batı medeniyetinin karşısında el pençe divan durup, haritada yerini bile bilmediğimiz, ismini onların sayesinde duyduğumuz ülkelerle barış tesis etmektir.

Eğer  dinler arası diyaloğun özeti bu ise buna tapki göstermek tabi farz oldu..
konuyu bilmediğim için fazla bişey diyemeyeceğim,
ama kurbanamcanın özetlediği kadarına bakarsam pek iyi bişeye benzemiyor
Allah cc yardımcımız olsun
bu konuda da azda olsa beni bilinçlendiren Kurbanamca abime çok teşekkür ederim
Selam ve dua ile
[/color]

Haci_Ahmet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 22 Temmuz 2011, 06:14:41 »
dinler arası dıyalog olmaz tek din islamdir    دين  حيد الإسلام  {İslam tek bir din}

muvahhidim

• Kahraman Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 1146 kez
  • Rep Puanı: 43
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2011, 01:18:03 »
Öncelikle konuyu gündeme getirdiğiniz için Allah (c.c) sizlerden razı olsun..
Dinler arası dialog diye bir şey yoktur..
Bi kere dinler yok, din vardır.. O da İslam'dır..

Ayet-i Kerime'lerde

''Hiç şüphesiz din, Allah katında İslam'dır. Kitap verilenler, ancak kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki "kıskançlık ve hakka başkaldırma" (bağy) yüzünden ayrılığa düştüler. Kim Allah'ın ayetlerini inkâr ederse, (bilsin ki) gerçekten Allah, hesabı pek çabuk görendir. (3/19) ''

''Kim İslam'dan başka bir din ararsa asla ondan kabul edilmez. O, ahirette de kayba uğrayanlardandır. (3/85) ''

''İslam'a çağrıldığı halde, Allah'a karşı yalan uyduranlardan daha zalim kimdir? Allah, zalim bir kavmi hidayete erdirmez. (61/7) ''

''Elçilerini hidayet ve hak din üzere gönderen O'dur. Öyle ki onu (hak din olan İslam'ı) bütün dinlere karşı üstün kılacaktır; müşrikler hoş görmese bile. (61/9) ''

''Ey iman edenler, sizden önce kendilerine kitap verilenlerden dininizi, alay ve oyun (konusu) edinenleri ve kafirleri dostlar (veliler) edinmeyin. Ve eğer inanıyorsanız, Allah'tan korkup-sakının. (5/57)''

''Ey iman edenler, Yahudi ve Hıristiyanları dostlar (veliler) edinmeyin; onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden onları kim dost edinirse, kuşkusuz onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna hidayet vermez. (5/51)''

''Sen onların dinlerine uymadıkça, Yahudi ve Hıristiyanlar senden kesinlikle hoşnut olacak değillerdir. De ki: "Şüphesiz doğru yol, Allah'ın (gösterdiği) yoludur." Eğer sana gelen bunca ilimden sonra onların heva (arzu ve tutku)larına uyacak olursan, senin için Allah'tan ne bir dost vardır, ne de bir yardımcı. (2/120)''

''Kim Allah'ı, Resûlü'nü ve iman edenleri dost (veli) edinirse, hiç şüphe yok, galip gelecek olanlar, Allah'ın taraftarlarıdır. (5/56)''

''Allah, sizin düşmanlarınızı daha iyi bilendir; bir veli (en güvenilir bir dost) olarak Allah yeter, bir yardımcı olarak da Allah yeter. (4/45)''

''Sizin dostunuz (veliniz), ancak Allah, O'nun elçisi, rüku' ediciler olarak namaz kılan ve zekatı veren mü'minlerdir. (5/55) ''
[/b][/b][/b][/b][/b]

Arkadaşlar! biz İman ettik diyorsak bu ayetler bizim düsturumuz olması gereklidir.. Allah (c.c) kafirlere dialog adı altında yapılan misyonerlik faliyetlerinde fırsat vermesin..

« Son Düzenleme: 01 Kasım 2011, 01:20:54 Gönderen: muvahhidim »

enes

• Kahraman Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 171 kez
  • Rep Puanı: 4
« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2011, 19:10:17 »
zaten tek din islamdır Adem a.s zamanında dinin ismi islamdı Nuh a.s dada Davud a.s. dada Musa a.s. dada İsa a.s. dada.Dinler arası diyalog olamaz.bugün aslından saptırılmış hıristiyanlık ve yahudilik eğer gerçek haliyle tevrat zebur ve incil Mevlanın buyurduğu indirdiği gibi orjinal haliyle bile olsa hükümleri geçersizdir Kur'an öncekileri de haber veriyor o hükümleri içinde bulunduruyor ayetleri yeter zaten.işte biz hıristiyanları hoş görelim onlara göre Allah erkek Meryem annemiz Allahın hanımı İsa da oğlu ama en azından Allah var diyorlar yalanına kanmamak gerek.Allah tealaya sıfatlarıyla iman etmek gerekir.İhlas süresini inkar eden müslüman olamaz ki.Yahudilerin şuanki inancına göre müslüman öldürmek sevap işte olsun onlarda Allah bir diyor deyipde dostluk yapılırmı.Şeytanın oyunu bunlar.Ha kimseye zarar vermeyeceğiz ama üç dini birleştirelim kardeş kardeş yaşayalım dünyada huzur barış olsun gibi şeytanın tatlı gibi görünen ama zehir gibi acı olan sözleri bizi aldatmasın.Onlar sadece birbirinin dostu ayetine kulaklarımızı kapayamayız.ancak mü'minler kardeştir ayetini değiştiremeyiz.ha bu sözlerim fetva gibi yada kendini bilmiş biri söylüyor gibi anlaşılmasın bu benim düşüncem.bu millet değil ki başka ülkeden olan biri türkiyemize gelse vatandaş olarak kabul etsek tabiiki aynı haklara sahip olur.vatandaşımız olur kardeşimiz olur ama onlar islamı seçmiyor ki aynı kaldığı halde müslümanı sevmediği halde nasıl diyalog adı altında onlara teslim olalım.biz kardeş olduk kilisede namaz kılın artık gibi oyunlarına geleceğiz.kadere imana gerek yok yalanlarına inanacağız.çok konuştum hakkınızı helal edin bana kızsanızda eleştirsenizde başım gözüm üstüne.yanlış bişey söylediysem bana aittir.vesselam.

metin_2525

• Yeni Üye
  • *
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 17 kez
  • Rep Puanı: 0
Ynt: Dinler Arası Diyalog Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
« Yanıtla #6 : 29 Ağustos 2016, 16:12:10 »
dinler arası dıyalog olmaz tek din islamdir
açık lisesi okuyam    ve  2014 babamı katbetdim yetim öksüz kaldım  allah mekanını cennet eylesın amin  annem hasta   nefes darlıgı var fizik tedaviye gidyor eli ayakgı titriyor allah şifahsını versin amin ve   ben seri albümler indimeyi arşivim olsun    ve     kitap okumayı  dini kitaplar ve böyle kısaca bas etdim vs.bu    sayfanızda beni     yasaklamayın    haca nasip olusunuz amin    hatam yanlışım olusa    affınıza sıgınıyım özür dilerim      arkadaşlar
SAĞLIK DURUMU / ENGEL BİLGİLERİ
Engel