Mega Upload kapatıldı

Gönderen Konu: Mega Upload kapatıldı  (Okunma sayısı 2412 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YasarAmca

• Administrator
  • *
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 43504 kez
  • Rep Puanı: 131
    • Ilahi-Ezgi.com
Mega Upload kapatıldı
« : 20 Ocak 2012, 07:58:19 »
İnternet ve dosya paylaşım dünyasının dev isimlerinden Megaupload kapatıldı. Dünyadaki 13. popüler site olan Megaupload, SOPA yasasının amacı gibi korsan yazılım sebebiyle kapatıldı ve kurucusu Kim Dotcom gözaltına alındı.

Zaten bir süredir erişim sağlanamayan Megaupload'a, erişim yasağı konulduğu sonradan ortaya çıkmıştı. SOPA yasası nedeni ile büyük internet siteleri kendilerini bilerek bir süreliğine kapatıyorlar. Megaupload da bunlara destek vermişti. Tam da bu sırada savcılar tarafından yapılan baskın akılları karıştırıyor.

ABD Federal savcıları, korsanla mücadele yasasının ihlali sebebiyle Megaupload'a baskın yaptılar. Megauplad içerisindeki korsan yazılımlar ile 500 milyon dolarlık zarara sebebiyet vermekle suçlanıyor. Bu yüzden 175 milyon dolar gelir elde ettiği öne sürülen Kim Dotcom için 45 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Diğer dosya paylaşım sitelerindeki durum ne olacak merak konusu. Ayrıca bir gerçek karşımıza çıkıyor. ABD, protesto eden büyük siteleri pek takıyormuş gibi gözükmüyor.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2012, 08:04:17 Gönderen: YasarAmca »
Linklerin Gorulmesine Izin Verilmiyor. Kayit ol ya da Giris Yap

Mehmedim

• Administrator
  • *
  • Etkinlik:
    0.6%
  • Tesekkur Edildi: 310294 kez
  • Rep Puanı: 583
Mega Upload kapatıldı
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2012, 08:13:12 »
Megauploadun kapatıldıgına üzüldüm dosyaları seri şekilde megamanagerle upload ediyordum ordanda uploadinge remote yapıyordum ..megamanager çok güzel kullanışlı idi hayırlısı olsun artık rapishare üzerinden remote yaparız...rapidshare free üyelik varya olsun remotesi güzel alternatif rapidsharede veririz linki artık bakalım ne kadar dayanırsa bahtımıza  hayırlısı olsun..
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2012, 08:17:04 Gönderen: susuz.yürek »

Phoenix Rising

• Çalışkan Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 1078 kez
  • Rep Puanı: 35
Mega Upload kapatıldı
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2012, 15:28:05 »
bu upload siteleri pek dayanmıycak gıbı benım görüşüm kendi upload sitemizi acsak guzel olur dıye dusunuyorum mp3 upload edip lınklerını sıtede yayınlarız aynı resıım upload gıbı tabı herkesın gorusu nasıl olur bılemem onların verdıgı karara saygılıyım
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2012, 15:31:39 Gönderen: Haci_Ahmet »

hasbihal_men

• hasbihal_men
  • Vip Üye
  • Etkinlik:
    0%
  • Tesekkur Edildi: 9772 kez
  • Rep Puanı: 94
  • Musikişinas
    • Mustafa Atik
Mega Upload kapatıldı
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2012, 14:26:12 »
evet bu haber dün tüm haber sitelerinde oldukça yer buldu. arkadaşlar, bu yasaklama olayının tüm dünya sathına yayılacağı kanısındayım. bu işin tek çıkış yolu var. albümler hosta yüklenmek suretiyle rar'lı yada zip'li olarak indirilmesine yardımcı olunacaktır. ama burada en büyük sıkıntı maddi mesele olduğuna inanıyorum. lakin albümleri paylaştığımız diğer siteler -islamhakyolu hariç- (ki bu sitelere paylaşımımı kapatmış durumdayım:ilahi-ezgi indirmek isteyen gelsin bizim sitelere...derdi islami müzik değilse zaten demek ki sadece ticaretini yapmak için indiriyordur.) direkt uploadı bu yöntemle yapıyorlar. yoksa yanılıyormuyum?
BİLGİLER PAYLAŞILDIKÇA ANLAM KAZANIR